Jestem zła wszystko robię źle

0_0_0_1301254408Kiedy byłam dzieckiem aż do teraz posiadam obraz samej siebie skrzywiony. Zawszę mnie krytykowano w domu mama a to szminka za czerwona kolor wiecie sami jaki duszący zapach perfum itp  Za wszystko mnie krytykowano to sprawiało, że nie widziałam od dziecka swoich dobrych rzeczy.  Zobaczyłam pierwszy raz je w gimnazjum choć była trochę zaniedbana. Osobą, która mi pokazała je pierwszy raz był ksiądz. Ja uważałam, że nie mam aż tak dobrych cech. Teraz uczę się odkrywania dobrych cech u siebie. W domu wciąż słyszałam krytykę od mamy. Babcia za to był wspaniały człowiek i ona mi powtarzała wierzę w Ciebie to mi pomagało i dzięki niej mam teraz pewność siebie :) lecz cechy nie umiała mi pokazać ich. Dziecku z domu rozbitego nie jest łatwo je dostrzec.

Jedno przemyślenie nt. „Jestem zła wszystko robię źle

 1. Moja mama również widziała we mnie, same złe elementy. Nigdy nie postrzegała tych dobrych. Nigdy nie cieszyła się tym, co sprawiało mi radość. Nigdy nie doceniała moich starań. A, gdy mówiłam jej o czymś, co mnie zadowala, co się dobrego stało, co mi się udało – nie zwróciła na to uwagi.
  Do pewnego momentu życia, czułam się bezwartościowa. Mała, biedna, skrzywdzona, wrażliwa, lękliwa, bojąca się osóbka.
  Aż w końcu powiedziałam sobie „dość!”. Trzeba wziąć się w garść, uwierzyć w siebie. I uwierzyłam. Nie interesuje mnie opinia innych w wielu sprawach. Mam swoje własne zdanie i go się trzymam chyba, że zaistnieją sytuacje, w których ktoś lub coś mnie przekona, pokaże, że się mylę.
  Kto jak nie my, musimy wierzyć w siebie? Spójrzmy na siebie w lustrze. Jeśli tylko chcemy, możemy „zdobywać świat”. Przecież jesteśmy wspaniali. Jesteśmy wyjątkowi ;)
  Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie,
  Mara
  http://swiat-z-borderline.blog.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>